Zanim uczniowie naszej szkoły udali się na świąteczną przerwę w edukacji dzień 21 grudnia był dla naszej szkolnej społeczności pełen radosnych wydarzeń. Rozpoczęliśmy ów czas spotkaniami wigilijnymi w zespołach klasowych wraz z wychowawcami. Nie zabrakło składnia sobie życzeń, wspólnego śpiewu kolęd, pyszności na stole, oraz niespodzianek, które wręczył dzieciom Mikołaj.

Następnym punktem był Adwentowy dzień rekolekcyjny, który poprowadził ks. Mateusz Rosiński, nasz katecheta. Dzieci poprzez wspólną zabawę i rozmowę przypomniały sobie różne tradycję świąteczne oraz to jak istotne jest, aby święta Bożego Narodzenia były czasem szczególnego spotkania z naszymi bliskimi i obdarowywania się wzajemnie życzliwością oraz uśmiechem.
Podsumowaniem wszystkich tych wydarzeń był spektakl jasełkowy pt. –„ Czy Bóg dzisiaj jeździ koleją?” przygotowany przez uczniów uczęszczających do szkolnego Koła teatralnego, oraz poszczególnych uczniów z młodszych klas. Na zakończenie wręczono również nagrody za udział w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Bombkę, czy też w Szkolnym Konkursie na Gwiazdę Betlejemską.