W świątecznej atmosferze 19 grudnia 2019 r. w klasie II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli rodzice uczniów. Dzieci przygotowały i zaprezentowały rodzicom tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli tułaczkę Maryi i Józefa, sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej oraz pokłon pasterzy i monarchów.

Cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na rodzicach bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach wszyscy podzielili się opłatkiem. Następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami przygotowanymi przez rodziców. Były pierogi, barszcz, ryby i ciasta. A po kolacji wspólne kolędowanie.

Nikomu nie śpieszyło się do domu. Rodzice wspominali wigilijne zwyczaje z czasów swojego dzieciństwa, świąteczne obrzędy i najcenniejsze prezenty, których z zainteresowaniem słuchały dzieci. To było miłe, ciepłe i radosne popołudnie.