9 października (niedziela) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXV Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa. Zanim dotarli na metę rajdu odbyli ciekawy spacer po Poznaniu, którego zadaniem było odwiedzenie ważnych miejsc związanych z powstaniem. Zwiedzanie rozpoczęło się od kościoła p.w. św. Marcina.

Większość uczniów po raz pierwszy odgrywała rolę detektywów i z ogromnym zaangażowaniem poszukiwali elementów fasad, nazw i tablic, które pozwalały im zdobywać kolejne „levele” gry. Może nie wszystkim udało się zdobyć maksymalną ilość punktów, jednak wszyscy spacer ukończyli z większa wiedzą na temat najważniejszego powstania. Na koniec uczniowie udali się na metę rajdu, gdzie po grochówce z kuchni polowej i podsumowaniu rajdu wrócili do domu.