Z dniem 25.03.2020 rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z COVID – 19 wprowadzamy w szkole Podstawowej w Lipinach zdalne nauczanie. Ponieważ jest to sytuacja całkowicie nowa dla wszystkich, a więc i dla nauczycieli, i dla uczniów i dla ich rodziców, bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o wyrozumiałość i dołożenie wszelkich starań, aby w takim stopniu, jakim jest to możliwe, zdalne nauczanie „zadziałało”.

Już wiemy, że nie będzie to takie proste, bo po jednym dniu próby pracy zdalnej nie wytrzymały systemy informatyczne.  Tym większa prośba nauczycieli, uczniów i ich  rodziców o zrozumienie sytuacji, wyrozumiałość  i akceptację warunków, w jakich nie z naszej winy, przyszło nam pracować. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby w zaistniałej sytuacji zdalne nauczanie przebiegało w miarę sprawnie i bez zbytniego obciążania uczniów.

Janina Szlufarska-Kłosek