Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Uczniowie ze Szkoły w Lipinach już wiedzą. 15 września obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

1 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w kaplicy w Lipinach, której przewodniczył ks. Mateusz Rosiński. Następnie wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie o godzinie 9.15 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

24.06.2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku. Ten wyjątkowy dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach rozpoczęli mszą św. Następnie udali się do szkoły, aby odebrać świadectwa i na dwa miesiące pożegnać się ze nauką. W tym roku po dwuletniej przerwie na ostatnim apelu zgromadzili się wszyscy uczniowie klas 1 – 8. Dla ósmoklasistów był to dzień pożegnania ze szkołą podstawową, więc również rodzice tych uczniów byli obecni.

Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach, której opiekunem jest pani Justyna Gallas po raz piąty została laureatem całorocznego konkursu „SKO w SGB” w kategorii szkół do 150 uczniów. Jest to konkurs organizowany przez SGB w Poznaniu.