W piątek 15 marca klasy szósta i siódma Szkoły Podstawowej w Lipinach miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Naszą szkołę odwiedziła adwokat pani Violetta Jabłońska-Mielczarek. Wydarzenie, które przygotował nasz gość, składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają przepisy prawa związane z karalnością nieletnich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach bawili się na balu karnawałowym 2024. Tematem przewodnik imprezy był szeroko pojęty Dziki Zachód. Mimo że dla uczniów zagadnienie to jest bardzo odległe i nieznane, na balu pojawiło się mnóstwo kowbojskich kapeluszy, rewolwerów i bandamek.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 30 stycznia 2024 r. właśnie z tej okazji odbyło się spotkanie, które w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II jest już długoletnią tradycją. Tak jak zawsze dziadkowie nie zawiedli i bardzo licznie przybyli tym razem do Sali Wiejskiej.

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Lipinach tuż przed feriami zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie wysłuchali próśb książki dotyczące zasad „współpracy” z nią: czystość dłoni, korzystanie z zakładek, niepisanie na jej kartkach.