Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. To noc św. Andrzeja, kiedy można poznać najbliższą przyszłość. Andrzejki są okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat fantazji i marzeń.

Wszyscy uczestnicy popołudnia zabaw i wróż andrzejkowych wracali do domów przekonani, że spełni się to wszystko, co wywróżyli sobie tego listopadowego popołudnia.