Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa. W dniu 6 października rozpoczęliśmy wyjazd od zwiedzenia najważniejszych punktów na mapie Starego Miasta w Poznaniu związanych z tym historycznym wydarzeniem.

Zapoznaliśmy się z ekspozycjami Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na Starym Rynku w Poznaniu oraz Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego. Odnaleźliśmy tam ślady naszej historii lokalnej, m.in. informacje o lotniku margonińskim - sierż. Kazimierzu Jankowskim czy też pomniki upamiętniające powstanie wielkopolskie na terenie gminy Margonin. Piękna pogoda pozwoliła spędzić metę rajdu nad Jeziorem Lusowskim przy przepysznej tradycyjnej grochówce.