Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach po raz kolejny wzięli udział w konkursie „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” organizowanym przez Nadleśnictwo Podanin. W IX edycji konkursu nasi uczniowie zebrali 1520 kg kasztanów zajmując siódme miejsce na 15 startujących szkół. W związku z tym, że szala nie drgnęła w przypadku ważenia nasion zebranych przez dwóch uczniów naszej szkoły, sprawiedliwości musiało się stać zadość i obaj zdobyli pierwsze miejsca ex aequo. Byli to Damian Łochowicz z klasy 1 i Stanisław Baszkiewicz z klasy 2. Wszyscy uczniowie, którzy zebrali minimum 20 kg otrzymali upominki. Dzięki udziałowi w konkursie szkoła wzbogaciła się o kolejne nowe pomoce dydaktyczne. Po raz pierwszy w 9 – letniej historii konkursu laureaci nie spotkali się na uroczystym finale w Nadleśnictwie. Nagrody laureatom i uczestnikom wręczyły p. dyrektor Janina Szlufarska – Kłosek oraz koordynator konkursu p. Justyna Gallas. Oczywiście z wyników konkursu najbardziej cieszyły się zwierzęta naszych okolicznych lasów, które z pewnością skorzystały z darmowej stołówki.