Dnia 22 kwietnia 2021r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, uczestniczyli w nim uczniowie klas II-VIII.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W tym roku szkolnym ze względu na ograniczenia obowiązujące obecnie w kraju, w części szkół przeprowadzenie konkursu w formie stacjonarnej mogło być niemożliwe. W tych okolicznościach, by dać uczniom szansę udziału w konkursie, przygotowano również jego wariant w formie zdalnej (elektronicznej – za pośrednictwem internatu). W naszej szkole udało się zorganizować w formie stacjonarnej z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Jak co roku każdy z uczestników Konkursu
Kangur Matematyczny otrzymał jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.