Uczniowie klasy VIII naszej szkoły w dniach 25-27 maja przystąpili do swojego pierwszego ważnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Mimo trudnych warunków do utrwalenia i usystematyzowania wiadomości – nauka zdalna – uczniowie przyszli do szkoły z optymistycznym nastawieniem.

W pierwszym dniu – w pełnym reżimie sanitarnym – przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego. Choć rozprawka i zaproszenie w ogóle nie były dla nich niespodzianką, to „Pan Tadeusz” był nie lada zaskoczeniem. Zadania z przedmiotu, będącego królową nauk, sprawdzały wiadomości z zakresu prawdopodobieństwa i wykorzystania twierdzenia Pitagorasa, nie sprawiły uczniom znaczących trudności.