Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było bardzo podobne do tego z zeszłego roku. Z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i bezpieczeństwa uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zostali podzieleni na dwie grupy – klasy VII i VIII otrzymały świadectwo wcześniej, pozostali uczniowie – później.

Choć dla ósmoklasistów był to dzień pożegnanie ze szkołą podstawową, a narzucony rygor bezpieczeństwa ujmował powagi i podniosłości uroczystość, to jednak i rodzice, i młodzież nie mieli wątpliwości do zasadności ich stosowania. Zaraz na początku nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych, następnie ósmoklasiści podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich kształtowanie, za wiedzę, opiekę i troskę. Jak co roku był to jeden z najbardziej wzruszających momentów zakończenia roku. Następnie wszyscy uczniowie klasy VIII oraz młodzież, która otrzymała promocję z wyróżnieniem, z rąk pani Dyrektor odebrała świadectwo wraz z nagrodą książkową. Zgodnie z tradycją szkoły na zakończenie roku wręcza się medal szkolnego Herkulesa Roku, czyli wyróżnienie dla ucznia, który włożył największy wysiłek w bycie dobrym, lepszym. Dodatkowo dwie uczennice: Zuzanna Jułga i Karolina Baszkiewicz otrzymały dyplomy i nagrody za wyróżnienia w konkursie Kangur. Na koniec klasa VII zaprezentowała taniec „Jerusalema” K. Moagi, który miał zachęcić absolwentów do przejścia tanecznym krokiem do kolejnego etapu ich życia. Natomiast młodsze klasy zaśpiewały dwie piosenki o wakacjach.

Uczniowie szkoły udowodnili, że można wesoło i pozytywnie zakończyć trudny rok nauki w większości zdalnej.