Grudzień to tradycyjnie czas przygotowywania do świąt Bożego Narodzenia, przesyłania i składania sobie nawzajem życzeń szczęścia i pomyślności na święta i na nadchodzący Nowy Rok. Również w Szkole Podstawowej w Lipinach uczniowie przygotowywali się do tego radosnego wydarzenia.

Już kolejny rok uczniowie klas VII i VIII uczący się drugiego języka obcego- w tym wypadku języka niemieckiego postanowili wykorzystać praktycznie swoją znajomość języka obcego. Uczniowie przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne, przygotowali ciekawe życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne w języku niemieckim. Następnie najpiękniejsze kartki wraz z bezbłędnie napisanymi życzeniami zostały wysłane do władz krajów niemieckojęzycznych. Kanclerze Niemiec i Austrii oraz para książęca Lichtensteinu otrzymali od naszych uczniów najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Nad realizacją projektu czuwały panie: Karolina Kilarska i Janina Szlufarska-Kłosek. Realizacja projektu sprawiła uczniom mnóstwo radości, a fakt, że ich prace dotrą m.in. do księcia Lichtensteinu stanowił dla uczniów i honor i jednocześnie nie lada wyzwanie.