Oj, działo się w Lipinach, oj, działo. Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie na znak solidarności z dziećmi z zespołem Dawna założyli do szkoły kolorowe skarpetki, nie do pary. Każdy z nich przyozdobił papierową skarpetkę i zawiesił na sznurku, zdobiąc tym samym całą szkołę.

Uczniowie wzięli też udział w akcji "Solidarność w parze z POMAGANIEM", przynosząc drugą parę kolorowych skarpetek dla innych dzieci. Zebrane prezenty przekazano do DPS Św. Rocha w Poznaniu, Domu Dziecka w Szamocinie i temu przybywającemu z Ukrainy.
Nie obyło się też bez zabawy. Dzień bez plecaka wzbudził obudził w uczniach niezwykłą kreatywność. Książki i zeszyty przyniesione zostały w oryginalnych „plecakach”: pojemnikach, kartonach, klatkach, wózkach itd. Było wesoło i kolorowo.
Na zakończenie pozytywnego dnia kolorowym i głośnym korowodem wszyscy udali się nad staw, by tam pożegnać niechcianą już zimę.