Dnia 29.05.2023 r na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Lipinach odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Wiejskich dla Klas III – IV „Mały lekkoatleta”. W turnieju rywalizowali uczniowie z sześciu szkół podstawowych: Lipin, Lipiej Góry, Strzelec, Stróżewa, Oleśnicy i Radwanek.

Zawodnicy brali udział w biegu na 400 m, sztafecie 4 x 100m i w skoku w dal.  Pierwsze miejsca w biegu na 400 m dziewcząt zajęła Anna Żyśko ze Strzelec, biegu chłopców – Marcin Przybysz z Oleśnicy. Sztafetę wygrała Szkoła Podstawowa w Oleśnicy, w składzie Nina Piątek, Marianna Adryan, Marcin Przybysz i Paweł Głód. W skoku w dal dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Urszula Brzoza, a w skoku w dal chłopców – Ksawery Jurgowiak. Szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, a zwycięzcy medale za miejsca I, II i III, które wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Margonin - pan Janusz Piechocki i dyrektor szkoły pani Janina Szlufarska – Kłosek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.