Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Justyny Gallas znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) wygrywając MOBILNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. W naszej szkole klasy 1-3 zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko”, a następnie uczniowie kl.3 pod kierunkiem pani Justyny Gallas przygotowali pracę konkursową - kolorowankę w oparciu o zdobytą wiedzę. Szkoła wygrała nowoczesną mobilną pracownię komputerową, która składa się z 16 laptopów wraz z mobilną szafą zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji. Na konkurs wpłynęło aż 3075 prac, tym bardziej cieszymy się, że nasza kolorowanka znalazła się wśród nagrodzonych. Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.