W poniedziałek po 15 września cała Polska ruszyła z pomocą dla powodzian. Szkoła Podstawowa w Lipinach również nie pozostała obojętna. Codziennie - przez cały tydzień - uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przynosili najpotrzebniejsze rzeczy przydatne w tych pierwszych dniach po tragicznych wydarzeniach. Ilość artykułów przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania

- każdego dnia samochód zapakowany po brzegi przewoził produkty do punkt zbiórki, a stamtąd do Stronia Śląskiego i okolic. Uczniowie w maju byli na Euroweeku w Międzygórzu. Wtedy poznali okolice, które teraz najbardziej doświadczył żywioł. Nieistotne jest jednak, w której akcji wzięliśmy udział i do którego punktu przekazaliśmy produkty, najważniejsze, że celująco zdaliśmy egzamin z Człowieczeństwa. Bardzo dziękujemy.