Po wielomiesięcznej przerwie 1 września zabrzmiał długo oczekiwany przez uczniów jak i nauczycieli dzwonek. W Szkole Podstawowej w Lipinach podobnie jak w większości szkół w Polsce nowy rok szkolny rozpoczął się w innej niż tradycyjnie formie z powodu panującej pandemii koronawirusa.

Nie było wspólnego spotkania społeczności szkolnej po wakacjach na sali gimnastycznej i tradycyjnego apelu. Uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do klas zachowując ustalone w szkole procedury i wytyczne MEN i GIS obowiązujące w czasie pandemii COVID-19. Najmłodszych uczniów powitała w klasie p. dyrektor Janina Szlufarska –Kłosek  życząc im wielu sukcesów w nauce. To wyjątkowy rok szkolny, gdyż uczniowie nie tylko będą musieli zmierzyć się z nauką, lecz także z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

W tym trudnym roku życzymy wszystkim optymizmu i uśmiechu na co dzień, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności.