W Szkole Podstawowej w Lipinach, której patronem jest wielki Polak – Jan Paweł II – mimo pandemii uczczono Jego imię. Choć imprez z okazji setnych urodzin Karola Wojtyły i 15. rocznicy nadania szkole imienia zaplanowano bardzo dużo, wszystkie obchody musiały zostać zrealizowane zdalnie.

Zgodnie z naszą tradycją, podyktowaną pasją patrona, uczniowie i nauczyciele szkoły mieli propozycję przesłania zdjęcia, na którym promują sport – bieg, jazda na rowerze lub rolkach, nordic wal king. W tym roku miała to być kumulacja – 100 km na setne urodziny. Okazało się, że uczniowie spragnieni ruchu, bili własne rekordy jeżdżąc, spacerując, biegając.
Kolejna aktywność to wykonanie „100 portretów Jana Pawła II na stulecie urodzin". Jak zwykle konkurs plastyczny spotkał się z pozytywnym odbiorem i każdy uczeń chciał pokazać swój sposób na postrzeganie patrona.
Wraz z SKO zorganizowano konkurs na monetę naszej szkoły. Uczniowie twórczo podeszli do stworzenia oryginalnego wyglądu przedmiotu, który miałby kojarzyć się ze szkołą i z patronem. Organizator, pani Justyna Gallas, ma nie lada trudność z rozstrzygnięciem tego konkursu.
W dzień urodzin Patrona, czyli 18 maja – uczniowie klas V-VIII wezmą udział w szkolnym konkursie wiedzy o Janie Pawle II przeprowadzonym zdalnie za pomocą platformy, a uczniowie klas I - III w tym czasie obejrzą film o Janie Pawle II. Każda klasa również obejrzy prezentację o patronie szkoły i jego zasługach w szerzeniu na świecie pokoju, miłości i myśli ekumenicznej.
Choć podsumowanie konkursów odbędzie się dopiero, gdy wszyscy wrócą do szkoły, to chęci do aktywnego uczczenia rocznic nie zabrakło.