Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Lipinach wzięli udział w II edycji konkursu Przygody Gangu Słodziaków. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania (z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków) oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie.

Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne. a W konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Pośród wyróżnionych 500 klas znaleźli się uczniowie klasy III, którzy pod kierunkiem wychowawcy klasy p. Justyny Gallas wykonali Magiczne Drzewo Słodziaków. W nagrodę uczniowie otrzymali książki, maskotki słodziaków, długopisy ze słodziakami oraz dyplomy.