23 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni Dziadkowie uczniów klas I-III. Licznie przybyłych gości powitała i złożyła życzenia dyrektor szkoły p. Janina Szlufarska-Kłosek. Następnie uczniowie klas młodszych przedstawili program artystyczny, w którym znalazły się wierszyki, piosenki i tańce poświęcone Dziadkom.

Nie zabrakło również humorystycznych scenek o babci i dziadku oraz gorących życzeń. Nasi goście od wnuków otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Po występie Dziadkowie miło spędzili czas  przy poczęstunku przygotowanym przez mamy naszych uczniów.

Dzień wcześniej uczniowie klasy III wystąpili na spotkaniu Koła Emerytów i Rencistów w Margoninie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wystawili przedstawienie pt. Jak to z babcią i dziadkiem było, które przygotowali pod kierunkiem p. Justyny Gallas.