Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach wzięli udział w drugiej edycji programu sieci sklepów Biedronka. Celem programu było motywowanie uczniów klas I - III do systematycznego czytania, rozwijania wyobraźni oraz świadomości ekologicznnej najmłodszych uczniów.

W ramach programu nauczcielki przeprowadziły w klasach urozmaicone zajęcia nauki czytania, na których wykorzystywano między innymi ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Organizatorzy programu chcąc podkreślić wagę edukacji ekologicznej w edukacji wczesnoszkolnej zaproponowali wykonanie pracy konkursowej Magiczne Drzewo Słodziaków z materiałów nadających się do recyclingu. Wykonane przez uczniów prace zostały zgłoszone do konkursu.

Podsumowaniem programu było przeprowadzenie Dnia Głośnego Czytania. 14 listopada odbyło się to wydarzenie, na które zaproszono przedszkolaków z Lipin. Przygody Słodziaków z Leśnej Polany czytały: dyrektor szkoły mgr Janina Szlufarska - Kłosek oraz nauczycielka przedszkola - mgr Ewa Leśko.

Wszystkie dzieci z wielką uwagą i przejęciem słuchały czytanych fragmentów lektury. Najsystematycznej czytający uczniowie z kl. I - III zostali nagrodzeni pluszowymi przytulankami, a wszyscy uczestnicy Dnia Głośnego Czytania otrzymali kolorowe zakładki do książek.