W piątkowy wieczór 4 października grupa uczniów klasy VIII wzięła udział w wydarzeniu pod nazwą NOC ZAWODOWCÓW w Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach. To już druga edycja spotkania zainicjowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Było ono wzorowane na Nocy Naukowców i miało na celu pokazanie uczniom możliwości, związanych z nauką zawodów. Młodzież miała możliwość wziąć udział w warsztatach i konsultacjach z zakresu doradztwa zawodowego, a także poznać kierunki kształcenia w danych zawodach na terenie powiatu chodzieskiego. Reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w Grze zawodoznawczej KAHOOT zdobywając I miejsce oraz ciekawe nagrody.