4 czerwca uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach wraz z wychowawczynią – mgr Beatą Kowalką gościli na zajęciach otwartych przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Celem zajęć było zaprezentowanie młodszym kolegom zdobytych w szkole umiejętności i wiadomości oraz pokazanie metod i form pracy z najmłodszymi uczniami.

Niemal wszystkie przedszkolaki weszły do sali lekcyjnej lekko przestraszone, jednak po wysłuchaniu zaśpiewanej przez pierwszaków piosenki ze słowami … w szkole wielu kolegów mam, z nimi uczę się i gram, więc jest super mówię Wam stres minął Następnie przedszkolaki i ich rodzice mogli zobaczyć, w jaki sposób pracują uczniowie w klasie pierwszej i sprawdzić ile trudnych umiejętności już opanowali. Pierwszoklasiści chętnie popisywali się przed młodszymi kolegami swoją wiedzą i umiejętnościami. Czytali teksy, prowadzili doświadczenia, szukali odpowiedzi na pytania ze świata roślin i zwierząt oraz rozwiązywali zadania matematyczne. Pracowali z multibookiem oraz tablicą interaktywną. Do zadań na tablicy z przyjemnością włączyli się również przedszkolaki. Kolejną częścią zajęć była wspólna zabawa i współzawodnictwo na sali gimnastycznej. Pierwszaki i przedszkolaki zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały w wyścigach rzędów. Rodzice w tym czasie obserwowali sportowe zmagania swoich pociech i głośno dopingowali wszystkim uczestnikom. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki stwierdziły, że w szkole naprawdę jest super, że chcą iść do szkoły i bez obaw wrócą tu we wrześniu. Zarówno uczniowie klasy pierwszej, jak i ich młodsi koledzy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać innym, jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole.