W dzisiejszych czasach pisanie listów i wysyłanie pocztówek odchodzi do lamusa. W erze komputerów i Internetu mało atrakcyjne szczególnie dla młodego pokolenia jest tradycyjny sposób porozumiewania. Z inicjatywy wychowawczyni J.Gallas uczniowie klasy II w Lipinach biorą udział w wymianie pocztówkowej z uczniami klas II z całej Polski.

Wysłali pocztówki z Margonina do 30 szkół. Otrzymali już widokówki z 20 miejsc w Polsce m.in. z Lublina, Malborka, Nowego Sącza, Mikołajek, Zamościa, Bielska-Białej, Wrocławia, Stalowej Woli, Koluszek.

Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania różnych miast i ciekawych zakątków oraz ich położenia na mapie.

Jest to dobra lekcja geografii. Wymiana pocztówkowa jest również bardzo dobrą formą przybliżenia dzieciom zawodu listonosza.