10 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Lipinach brali udział w jednodniowej wycieczce do Kołobrzegu. Pogoda jak zwykle nam dopisała. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po morzu. Dostarczył on dzieciom oraz towarzyszącym im rodzicom wielu niezapomnianych wrażeń.

Następnie pokonaliśmy schody prowadzące na26 mLatarnię Morską. Z góry mogliśmy podziwiać panoramę miasta, port i niezwykłe widoki morza. Był również czas na zrobienie zdjęć. Dużą atrakcją dla uczniów było Muzeum Minerałów, które znajduje się w podziemiach latarni. Dzieci mogły zobaczyć np. największą muszlę w Polsce, która waży150 kgoraz skamieniałe jaja dinozaura w gnieździe.

Czas wolny uczniowie wykorzystali na zakupienie pamiątek z tego pięknego miasta. Wróciliśmy do Lipin bardzo zmęczeni , ale pełni wrażeń z udanej wycieczki.