W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu Akademia Młodego Operatora Drukarki 3D, na które – od października – jeździli uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach. W ramach projektu UAM-ek uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z możliwością projektowania wydruków 3D oraz obsługą drukarek 3D.

Młodzież dowiedziała się, jak tworzyć od podstaw własne modele przestrzenne, poznali również możliwości i zastosowanie druku 3D. Oprócz własnych wizytówek, ozdób świątecznych, uczniowie skupili się na wydrukach dotyczących „Miasta moich marzeń”, „Przyjaznego domu” oraz własnych wytworów wyobraźni. Okazało się, że takie zajęcia to nie tylko rozwijanie umiejętności technicznych i obcowanie z nowymi technologiami, ale to też okazja do zdefiniowania przez uczniów swojego miejsca w otoczeniu w jakim na co dzień funkcjonują.