A TEATR JEST PO TO, ŻEBY WSZYSTKO BYŁO INNE NIŻ DOTĄD

24 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I, II i IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Lipinach pojechali do Gniezna na spektakl pt. „Królowa Śniegu”, wystawiany w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Reżyser spektaklu dokonał uwspółcześnionej adaptacji jednej z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena o miłości, przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych oraz o tym, co w życiu ważne i o co warto walczyć do końca.

Młodzi widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzi losy Kaja i Gerdy, ich przyjażń, dorastanie, a także trudną relację Kaja i Królowej Śniegu. Prosta symboliczna scenografia – niepozbawiona jednak baśniowej tajemniczości i uroku, kostiumy oraz niesamowite efekty specjalne wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. Grze aktorów towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, która pomagała zrozumieć uczucia postaci i wprowadzała w odpowiedni nastrój. Przedstawiona historia kilkakrotnie odbiorców rozbawiła, momentami zasmuciła, wzruszyła i skłoniła do refleksji.

Po przedstawieniu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Na koniec wizyty w Gnieźnie uczniowie z opiekunami wybrali się na małe co nieco do restauracji McDonald's. Oczywiście najchętniej zamawianą przekąską był zestaw Happy Meal, więc radości było co nie miara. Uczniowie rozemocjonowani, zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów.