Jak co roku Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach obchodzono na kilka sposobów. 21 marca uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przebierali się tematycznie za dany zawód. I tak zaprezentowali się kolejno: piekarze, służba medyczna, żołnierze, biznesmani i bizneswomen, kelnerzy, rolnicy i kucharze.

Występ z okazji powitania wiosny przygotowała kl. IV. Uczniowie tej klasy zaprezentowali krótki koncert, który śpiewająco wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój. Potem wszyscy wspólnie udali się nad staw, by symbolicznie pożegnać zimę topiąc Marzannę, a głównymi okrzykami powitać kolejną porę roku. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli także, że 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami posiadającymi te wrodzone wady genetycze zakłada się dwie różne skarpetki.