Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania paniom, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez kobiet byłby bezbarwny.

Co roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach święto pań obchodzi się niezwykle uroczyście. Tak też było i tym razem. Męsko -chłopięca część Samorządu Uczniowskiego przygotowała program artystyczny będący ukłonem w stronę wszystkich pań. Najpierw na scenie pojawili się konferansjerzy, którzy w rozmowie między sobą ukazali, jak trudno zrozumieć kobietę. Następnie kosmita zdawał relację na temat kobiet i ich nieodzownych gadżetów mieszkańcom planety Pon - Pom. Później chłopcy w scence kabaretowej Nie ma problemu pokazali relacje między mężem i żoną oraz roztaczali czarną wizję świata z męskiego punktu widzenia. Wszystko z zacięciem satyrycznym oraz z duuużą dawką humoru. Na zakończenie konferansjerzy podziękowali wszystkim kobietom za to, że są i życzyli wszystkim paniom i koleżankom wiele radości i pociechy z mężczyzn. Program artystyczny uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu Mikołaja Winkla, ucznia klasy II. Uwieńczeniem uroczystości były wiosenne tulipany, którymi, przy dźwiękach piosenki Baby, ach te baby zostały obdarowane bohaterki marcowego święta. Do życzeń chłopców dołączył się Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, pan Janusz Piechocki.