W dniu 5 marca uczniowie klas II-VIII wzięli udział w widowisku historycznym pod nazwą „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”. Aktorzy z Torunia przeprowadzili żywą lekcję historii, która obejmowała informacje dotyczące czasów, gdy Polska znajdowała się pod zaborami.

Uczestnicy przedstawienia mieli okazję obserwować walkę na szable pomiędzy żołnierzem niemieckim a legionistą Piłsudskiego, a ochotnicy brali udział w rekrutacji legionistów, pokazie musztry żołnierzy polskich oraz prezentacji umundurowania i uzbrojenia danego okresu. Widzowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia używanych na w XIX i na początku XX w. Na koniec widowiska odbył się quiz sprawdzający zapamiętane podczas lekcji informacje. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali specjalne monety wybijane dawnym sposobem.