Dnia 5. lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych na spotkanie Dziadków powitała dyrektor szkoły p. Janina Szlufarska-Kłosek.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy I, którzy pod kierunkiem p. Beaty Kowalskiej recytowali wiersze i popisywali się zdolnościami tanecznymi. Następnie uczniowie klasy 2 pod kierunkiem wychowawczyni p. Justyny Gallas przedstawili humorystyczną inscenizację pt. Jak to z babcią i dziadkiem było. Została ona wzbogacona piosenkami z dawnych lat, które towarzyszyły Dziadkom w różnych momentach ich życia. Zaproszeni goście mogli posłuchać takich piosenek jak m.in. Umówiłem się z nią na dziewiątą, Brunetki, blondynki w wykonaniu Mikołaja Winkel – ucznia klasy 2. Dziewczynki zatańczyły kankana, a na koniec wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i taneczne przy piosenkach Wojna domowa i Wesołe jest życie staruszka. Nie zabrakło również życzeń i własnoręcznie wykonanych kwiatków. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie mile spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym jak co roku przez niezawodnych rodziców.