Już od samego rana 30 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wprowadzili uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w świat magii, czarów i wróżb.Każdy po wypowiedzeniu przed wiedźmą magicznego hasła Święty Andrzej mi ukarze, co mi los przyniesie w darze mógł sprawdzić swoją przyszłość losując pozytywną wróżbę ukrytą w chińskim ciasteczku.

Po południu odbyła się dyskoteka z zabawami, wróżbami i przeróżnymi gierkami. Przepiękne wróżki i tajemniczy wróżbici przepowiadali przyszłość w specjalnie przygotowanym salonie wróżb. Nie zabrakło w nim symboli wiedzy magicznej - święcącej kuli, różdżki, miotły, a palące się świece dodawały tajemniczości. Uczniowie wspólnie bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki, a tańce przeplatały się z grami i zabawami przygotowanymi przez opiekuna SU.Wszyscy z uśmiechami na twarzach i przekonaniem, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego niezwykłego wieczoru opuszczali budynek szkoły.a