Uczniowie klas I – II Szkoły Podstawowej w Lipinach w grudniu pojechali do Chodzieży na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. "Afryka Kazika". Po spektaklu odwiedzili Bank Spółdzielczy. Podczas wizyty zwiedzili pomieszczenia banku oraz zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach.

Po Oddziale Banku oprowadzała nas p. D.Hadaś, która szczegółowo tłumaczyła, jakimi czynnościami zajmują się poszczególne stanowiska. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jakich czynności można dokonać w banku, skąd biorą się pieniądze, czy jakimi umiejętnościami musi się wykazywać pracownik bankowy.

Dzieci szczególnie zainteresowane były pracą i działaniem bankomatu, liczarki banknotów i bilonu.

Na zakończenie wizyty, każde dziecko otrzymało w prezencie drobny upominek. Kolejnym punktem programu była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Oddziale Muzealnym Historii Chodzieży, gdzie dzieci mogły obejrzeć wystawę ceramiki oraz pamiątki po dawnych mieszkańcach miasta.