„Jesteśmy w misji”, to hasło rekolekcji adwentowych, zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach. Uczniowie przez trzy dni, poznawali misję Kościoła w której mogą brać czynny udział. Pierwszego dnia, poznawali zadania misjonarza i kraje w których taki człowiek posługuje, głosząc Chrystusa i jego naukę.

Drugiego dnia, przypomniane zostały podstawowe prawdy wiary o których misjonarze mówią najczęściej. Trzeciego dnia natomiast przed wspólną Eucharystią, uczniowie zostali misjonarzami i wykonali kartki świąteczne, które zostały zlicytowane w Margonińskiej parafii a ich dochód został przeznaczony, na hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Rekolekcje trwały od 10 do 12 grudnia 2018 r., poprowadził je ks. Hubert Staszak, wikariusz z Budzynia.