Mimo zdalnego nauczania uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i przedsięwzięciach.

Większość z nich opiera się na wykorzystaniu multimediów w przekazywaniu treści. I tak 30 listopada na gali finałowej “Konkursu historycznego Patria Nostra - Wielkopolska” został wyemitowany film przygotowany przez uczniów klasy ósmej. Opowiadał on o Stanisławie Marusarzu – skoczku narciarskim, mistrzu olimpijskim, ale też podporuczniku Armii Krajowej. Zuzanna Jułga i Karolina Baszkiewicz przygotowały prezentację o powstańcach wielkopolskich z terenu Margonina oraz o ich dokonaniach przy moście na Noteci. Praca uczennic bierze udział w konkursie “Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu”. Organizatorem konkursu jest Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty. Z kolei w konkursie “Palić, nie palić - oto jest pytanie” organizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chodzieży uczennica klasy szóstej, Julia Bołżan, uzyskała pierwsze miejsce. Uczestnicy mieli za zadanie napisać apel, który będzie propagował zdrowy styl życia, wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e-papierosów. Zwycięska praca Julii została wysłana na etap wojewódzki do Poznania.