W SP Lipiny październik i listopad to miesiące przeprowadzania etapu szkolnego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez KO w Poznaniu.

Mimo nielicznych klas w Szkole Podstawowej w Lipinach, chętnych do konkursu wiedzy z chemii, matematyki, historii, języka angielskiego i języka polskiego nie brakowało. Uczniowie w tym pierwszym etapie zmagali się z zadaniami, które często wykraczały poza ramy podstawy programowej przewidziane na ich poziom. Żaden uczeń nie przestraszył się ani ogromu materiału, ani formy konkursu, które w tym roku przeprowadzana były on-line. Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci bycia aktywnym i odwagi zgodnej z mottem naszej szkoły „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.