13 października 2020 r. w Lipinach odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Ze względu na panującą pandemię była to uroczystość kameralna z udziałem tylko rodziców uczniów klasy pierwszej.

Odbyła się ona gościnnie w filii bibliotecznej Miejsko–Gminnej Biblioteki. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Justyny Gallas.  Swoim występem 19 uczniów udowodniło, że są gotowi do sumiennej nauki w szkole. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym, rodzicami i panią dyrektor pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, że będą się uczyć się tego, co mądre i piękne, a przede wszystkim będą od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nich nie wymagali. Po złożonym ślubowaniu nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała p. dyrektor Janina Szlufarska – Kłosek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Ślubowanie złożyli również rodzice, przyrzekając, że będą pamiętać, że ich dziecko jest wspaniałym darem, dlatego będą słuchać uważnie, co do nich mówi, będą je kochać i wspierać, a przede wszystkim cenić w nim to, co najlepsze. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne oraz książeczki SKO i upominki od Banku Spółdzielczego.