We wtorek 5 października 2021 r. w naszej szkole w klasach I-III odbył się Dzień Matematyki. Podczas zajęć na sali gimnastycznej uczniowie rozwiązywali samodzielnie zadania matematyczne przygotowane przez wychowawców każdej klasy. Zmagali się z łamigłówkami, zagadkami, kodowaniem, rozwiązywaniem działań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie oraz  układankami z figur geometrycznych.

Rozwiązywanie zadań przeplatane było zabawami ruchowymi z wykorzystaniem wiadomości matematycznych. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się do pracy i co ważniejsze robiły to z wielką ochotą.

Najlepsi matematycy z każdej klasy otrzymali dyplomy i nagrody. W klasie I zwycięzcami zostali: I miejsce – Hanna Słomka i Bartosz Gryczka, II miejsce Sandra Wojciechowska, III -Maja Biskup. Z klasy II - I miejsce Jan Nonna, II – Damian Łochowicz, III- Kacper Okuniewski. W klasie III - I miejsce –Stanisław Baszkiewicz, II- Borys Skarżyński, III – Agata Kędziora. Celem tych różnorodnych gier i zadań było przekonanie uczniów, że matematyka jest ciekawa, potrzebna i może być dla każdego pasjonującą przygodą intelektualną, a rozwiązywanie problemów matematycznych może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą i nie zawsze musi odbywać się w klasie w ławce. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji, które widoczne są na umieszczonych poniżej zdjęciach.