Jak co roku w naszej szkole na koniec września obchodzimy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.
W czwartek i piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Później uczniowie rozwiązywali na komputerach różne zagadki z różnych dziedzin z zastosowaniem tabliczki mnożenia.
Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.