29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie Filia w Lipinach pracownice biblioteki i nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach zorganizowały Dzień Głośnego Czytania dla uczniów  klas I - III.  Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Tego dnia uczniom klasy II i III wiersze Jana Brzechwy głośno czytali: uczniowie klasy III, wychowawczynie i panie bibliotekarki. Publiczność z zaciekawieniem wysłuchała wszystkich czytanych tekstów, a czytających nagradzała gromkimi brawami. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy oraz kalambury - tytuły i bohaterów utworów dla dzieci. Poprawne wykonanie zadań sprawiało dzieciom ogromną radość i satysfakcję.  Miłym przerywnikiem w trakcie spotkania były piosenki z filmu Akademia Pana Kleksa.