W poniedziałek 22 listopada, w szkole w Lipinach nastąpiła kumulacja różnych ważnych dni. 19 listopada zakończyła się "Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". 20 listopada obchodzi się Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości  i Pozdrowień.

Cała społeczność szkoły na znak sprzeciwu wobec przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży ubrana była na pomarańczowo. Podczas godzin wychowawczych uczniowie zapoznali się z prawami dziecka, rodzajami przemocy i obejrzeli filmiki dotyczące życzliwości. Przed rozpoczęciem lekcji każdy otrzymał mandarynkę symbolizującą dobro, które do nas powraca. Nauczyciele i uczniowie przekazywali sobie "dobro ". Byli też tacy, którzy to "dobro" zostawili dla siebie. Ufamy, że eksperyment się udał i uczniowie wykorzystają wyciągnięte wnioski w życiu codziennym.