26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I - III z naszej szkoły wraz z rodzicami i wychowawcami pojechali na wycieczkę do Torunia. Najpierw udaliśmy się do Planetarium na seans astronomiczny pt. „Cudowna podróż”. Następnie uczniowie odbyli dwie podróże w czasie.

Pierwsza przeniosła ich do średniowiecza, gdzie pod okiem Mistrza Piekarskiego i Wiedźmy Korzennej poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Po złożeniu przysięgi zostali przyjęci w poczet czeladniczej braci. Z własnoręcznie przygotowanego ciasta przy użyciu drewnianych form każdy wykonał własnego piernika, który po upieczeniu zabrał ze sobą. W czasie drugiej podróży poznali manufakturę  z przełomu XIX i XX wieku. Zobaczyli oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form. Po wyjściu z muzeum rozpoczęli zwiedzanie od Rynku Starego Miasta. Uczniowie zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka, Ratusz Staromiejski, „Ośli pręgierz”, dom Mikołaja Kopernika. Obejrzeli także spichrze i kamienice mieszczańskie sięgające czasów średniowiecza oraz Krzywą Wieżę. Przeszli przy niej "test prawości". Jest on od wielu lat obowiązkowym punktem wszystkich pojawiających się w tym miejscu wycieczek.. Według legendy osoby mające coś na sumieniu nigdy nie zdołają utrzymać równowagi opierając się plecami o ścianę wieży. Nie przewrócą się za to te osoby, które pochwalić można za prawość, wierność i uczciwość. Ostatnim punktem programu była oczywiście wizyta w Mc Donalds. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do Lipin.