16 maja 2022 r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Mszą św., a po niej zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły na dalszą część obchodów. Pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły - pani Janina Szlufarska –Kłosek, która przypomniała, jaka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy uczą i uczą się w szkole noszącej imię tego wielkiego Polaka.

Później zabrała głos pani Beata Kowalska, która była odpowiedzialna za organizację Gminnego Konkursu. Na konkurs wpłynęło 15 prac ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Margonin. Prace można było wykonać indywidualnie lub w duecie, a oceniane były w dwóch kategoriach kl. I-IV i V-VIII. Nagrodzono 4 gry. I miejsce w kategorii kl. I-IV zdobył duet: Alicja Kłosowska i Nikola Kowalewska z SP Lipiny, II miejsce: duet Jagoda Mazur i Sara Okuniewska również SP Lipiny. W kategorii klas starszych – I miejsce Amelia Halik z SP Margonin, II miejsce Zuzanna Szczepaniak –SP Lipiny. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za udział.
Na koniec obchodów wszystkich zebranych zaproszono do wysłuchania krótkiego programu artystycznego w wykonaniu uczniów kl. IV i V, który przypomniano najważniejsze fakty z życia oraz nauki naszego Patrona.
Mieć za patrona św. Jana Pawła II to wielki zaszczyt, który zobowiązuje, a zarazem pomaga w zarówno łatwych, jak i zawiłych momentach naszego życia.