19 maja w naszej szkoleodbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dwudziestu pięciu uczniów z klas III i IV z trzynastu szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Wojciech Jończy – uczeń SP w Budzyniu, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Leonowi Miziołek, uczniowi SP nr 1 w Chodzieży, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał uczeń SP w Radwankach – Jan Mikołaj Bonikowski.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Wiktor Aleksandrowski – uczeń SP w Margoninie, drugie miejsce i tytuł
I Wicemistrza zdobył Kacper Falkowski z SP w Lipinach, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Leo Skibiński – uczeń SP nr 3 w Chodzieży.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.