W Szkole Podstawowej w Lipinach do egzaminu ósmoklasisty wszyscy uczniowie przystąpili w pierwszym terminie. Tegoroczne arkusze zaskoczyły jednak naszych uczniów. Nie sprawdziły się lekturowe „pewniaki” i nikt nie spodziewał się komedii Aleksandra Fredry, na matematyce zadania okazały się tylko pozornie łatwe.

Najbardziej optymistyczne wrażenia pozostawił po sobie arkusz z języka angielskiego, z którego zadania okazały się stosunkowo łatwe.
Obecni uczniowie 8 klasy to rocznik z najdłuższym stażem „pandemicznym” zdalnego nauczania w tej szkole, ponieważ- jako najliczniejsza- była prawie 2 lata w trybie kształcenia na odległość. Jednak mamy nadzieję, że mimo trudności opanowali wiadomości i umiejętności wyszczególnione w wymaganiach egzaminacyjnych. O tym przekonamy się już za miesiąc – 1 lipca. Uczniom gratulujemy energii, optymizmu i opanowania.