11 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczyła w I Rowerowym Rajdzie Rodzinnym, którego głównym założeniem była aktywne i wspólne spędzenie czasu mam, tatusiów i dzieci.
W sobotni poranek na miejsce zbiórki przybyli nauczyciele, uczniowie i ich rodziny.

Do wyboru były 2 trasy – dłuższa i krótsza – a celem wyprawy wiata edukacyjna przy leśniczówce w Lipinach. Na miejscu rajdowiczów przywitał leśniczy, pan Piotr Ciesielki, który zdążył przygotować ognisko. Mimo że trasy nie były wymagające, a temperatura dość wysoka, amatorów kiełbasek nie zabrakło. Dzięki wsparciu Rady Rodziców każdy mógł liczyć dodatkowo na napój, wodę i ciasto. Następnie uczestnicy brali udział w przeróżnych konkurencjach sportowych, w których nie chodziło o rywalizację, ale o dobrą zabawę. Było przeciąganie liny, wyścigi na „nartach”, masaż szyszkami, skakanie przez skakankę. Wszyscy świetnie się zintegrowali, wspólnie bawiąc się i relaksując na świeżym powietrzu. Każda taka impreza to dowód na to, że człowiekowi najbardziej potrzebny jest…drugi człowiek ?