W ostatnim tygodniu roku szkolnego nasi uczniowie udali się na pieszą wycieczkę na najwyższe wzniesienie naszej okolicy – na Gontyniec. Przewodnik – pan Mariusz Witczuk – spotkał się z uczestnikami wyprawy na parkingu przy drodze do Trzcianki i żółtym szlakiem wyruszyli na zdobywanie „szczytu”. Choć szlak nie był wymagający, temperatura i wzniesienie zmęczyły piechurów.

Jednak w momencie osiągniecia celu wyprawy – podczas pogadanki – uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą na temat ruchów tektonicznych w naszej okolicy. W drodze powrotnej – czerwonym szlakiem- uczniowie pokonali 7 znacznych górek, które okazały się nie lada atrakcją, choć wymagały od nich i wytrzymałości, i siły.
Nagroda czekała na nich nad Jeziorem Miejskim w przystani HALS, gdzie mogli popływać kajakami rowerkami oraz zjeść kiełbaskę z grilla. Każda taka wyprawa ma wiele wartości – poznajemy okolicę, siebie, ale i kolegów, z którymi dzielimy trudy i przyjemności eskapady.