24.06.2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku. Ten wyjątkowy dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach rozpoczęli mszą św. Następnie udali się do szkoły, aby odebrać świadectwa i na dwa miesiące pożegnać się ze nauką. W tym roku po dwuletniej przerwie na ostatnim apelu zgromadzili się wszyscy uczniowie klas 1 – 8. Dla ósmoklasistów był to dzień pożegnania ze szkołą podstawową, więc również rodzice tych uczniów byli obecni.


Na początku zaśpiewano hymn państwowy, a potem głos zabrała dyrektor szkoły, by podziękować wszystkim za udany, choć trudny rok szkolny 2021/2022. Po wystąpieniu dyrektor nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych oraz rozdanie świadectw zarówno uczniom kończącym szkołę, jak i tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Wyrazy uznania usłyszeli również rodzice, którzy z rąk pani Dyrektor odebrali listy gratulacyjne. Jak co roku wręczono medal szkolnego Herkulesa Roku, uczniowi, który włożył największy wysiłek w bycie dobrym oraz lepszym każdego dnia.
Na koniec części oficjalnej głos zabrał pan Paweł Kokosz, który wręczył pani dyrektor Janinie Szlufarskiej-Kłosek oraz pani Justynie Gallas nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie systematycznego oszczędzania.
Po części oficjalnej rozpoczęto część artystyczną przygotowaną przez absolwentów szkoły. Wstęp był odegrany na wesoło, gdzie uczniowie humorystycznie przedstawili swoje osiągnięcia podczas edukacji w szkole podstawowej i wspomnieli naukę zdalną, która dla każdego ucznia była czymś nieznanym, a pomimo to trzeba było się z nią zmierzyć. Całość była przeplatana utworami muzycznymi dopasowanymi do wypowiedzi uczniów. Piosenka zaśpiewana przez Ósmoklasistów pt. „Ostatni raz z moją klasą” wzruszyła wszystkich uczestników apelu. Jak co roku był to jeden z najbardziej wzruszających momentów zakończenia roku i wielu obecnym zakręciła się łza w oku. Całość została podsumowana piosenką Maryli Rodowicz, której słowa idealnie pasowały do sytuacji – „…ale to już było i nie wróci więcej…”.