1 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w kaplicy w Lipinach, której przewodniczył ks. Mateusz Rosiński. Następnie wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie o godzinie 9.15 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

Spotkanie poprowadziła Zuzanna Szczepaniak oraz Kacper Dębny. Po powitaniu gości głos zabrała pani Dyrektor – Janina Szlufrska-Kłosek, która życzyła wszystkim uczniom radości z nauki zwłaszcza pierwszoklasistom, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Na koniec zauważyła, że zostało tylko 297 dni nauki, co szczególnie "ucieszyło' najstarsze klasy. Zarówno pani Dyrektor, jak i uczniowie prowadzący nawiązali do obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślili, że jest to najokrutniejsze wydarzenie w dziejach ludzkości i mają nadzieję, że się nie powtórzy.

Na koniec uczniowie rozeszli się do swoich sal, w których mogli podzielić się z wychowawcami wrażeniami z wakacji, a także poznać swój plan na najbliższe pół roku.