W Szkole Podstawowej w Lipinach w dniu 03.10.2022 r odbyły się gminne lekkoatletyczne zawody sportowe dla uczniów klas III i IV. Udział brali uczniowie ze szkół w Margoninie, Radwankach i Lipinach. Konkurencje rozgrywane były na nowym obiekcie lekkoatletycznym.

Młodzi sportowcy startowali w następujących dyscyplinach: bieg na 400 i 500 m, skok w dal i bieg sztafetowy na dystansie 4 x 100m. Zmaganiom sportowym przyglądali się zaproszeni goście, m.in. pan Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz pan Janusz Piechocki – burmistrz Miasta i Gminy Margonin.

Choć pogoda nie do końca sprzyjała sportowcom, energii i zaangażowania nie zabrakło. W biegu na 400 m dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Tomkowiak z Margonina, a na 500m chłopców - Oliwier Rutkowski również z Margonina. W skoku w dal I miejsce zajęli Lena Nazimek i Filip Wiśniewski z Margonina. Bieg sztafetowy wygrała reprezentacja szkoły w Lipinach, w składzie: Amelia Mazur, Jan Nonna, Jowita Skarżyńska i Michał Kidoń. Wszystkim zwycięzcom i zawodnikom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy.